חימר הוא מינרל טבעי הנוצר מבליה איטית של סלעים ע"י רוח, מים וחום ומכיל בד"כ כמויות קטנות של קוורץ, חומרים אורגניים ותחמוצות מתכת המשפיעות על צבעו.

החימר מורכב ממספר שכבות (שתיים או שלש) וישנם הבדלים בתכונות בין החימר הדו-שכבתי לתלת-שכבתי. חימר בעל הרכב דו-שכבתי נפוץ בשימוש קוסמטי הוא הקאוליניט (INCI Name: Kaolin), שצבעו לבן והוא בעל יכולת ספיחת מים נמוכה, של עד 20% ממשקלו ומתאים לעור יבש. החימרים בעלי המבנה התלת-שכבתי הנפוצים בתחום הקוסמטיקה הם איליט (INCI Name: Illite), בעל יכולת ספיחת מים בינונית של כ-70% ממשקלו ומתאים לעור רגיל עד שמן, ו-בנטוניט (INCI Name: Montmorillonite), בעל יכולת ספיחת מים גבוהה של מעל 100% ממשקלו ומתאים לעור שמן. לא קיים קשר מוכח בין צבע החימר, הנובע מהרכב תחמוצות הברזל שבו, לבין התאמתו לסוג עור זה או אחר.

אנו מציעים מגוון סוגי חימר 100% טבעיים, המופקים בהתאמה לדרישות הרגולציה האירופאית (EC Regulation 1223/2009), ללא שימוש בכימיקלים:
חימר ירוק - הפופולרי ביותר מבין סוגי החימר שאנו מספקים. הרכבו: איליט (כ-70%), קאוליניט (כ-20%) ובנטוניט (כ-10%). לחימר הירוק מיוחסות התכונות הבאות: המרצת חידוש תאי עור, האצת איחוי פצעים ופעילות אנטי-דלקתית, ספיחת חלב (סבום) עודף והפחתת ריח זיעה. מתאים לכל סוגי העור.
חימר אדום - איליט (כ-75%) וקאוליניט (כ-25%). מתאים לכל סוגי העור.
חימר ורוד - בנטונית (כ-70%), איליט (כ-25%) וקאוליניט (כ-5%). לעור רגיל עד שמן.
חימר רסול - חימר לבה מהרי האטלס במרוקו (INCI Name: Moroccan Lava Clay). מתאים לכל סוגי העור.
פחם אבן - איליט (כ-45%), קוורץ (כ-40%) וקאוליניט (כ-15%). מתאים לכל סוגי העור.
מקורות:
https://en.wikipedia.org/wiki/Clay
https://he.wikipedia.org/wiki/איליט
https://he.wikipedia.org/wiki/קאוליניט
https://he.wikipedia.org/wiki/מונטמורילוניט

לתשומת לב משתמשי האתר:
אנו עושים את מירב המאמצים על מנת שהמידע המובא באתר זה יהיה אמין ומדוייק. עם זאת, מידע זה הינו בגדר דעה והמלצה בלבד ואין לראות בו תחליף למרשם או טיפול רפואי.
כל הזכויות שמורות לשיפון קוסמטיקה
וחומרי גלם בע"מ ©
עמוד הבית
קטלוג
איכות והתעדה
צרו קשר